Pelet

Biomasa drzewna jest to w całości biodegradowalny materiał, głównie z odpadów powstałych przy produkcji naszych podłóg drewnianych. Dla naszych Klientów surowiec ten jest istotnym źródłem wysokowydajnych energetycznie, ekologicznych, a co za tym idzie – przyjaznych dla środowiska paliw.

Zrębki są materiałem opałowym, używanym w piecach o większych mocach, nadają się jednak również do mniejszych pieców z automatycznymi podajnikami.

wartość energetyczna 8,6 - 14 GJ/t

Pelet to bardzo wydajny granulat drzewny, produkowany głównie z odpadów, powstałych podczas produkcji naszych podłóg drewnianych. W ręce naszych Klientów trafia on w specjalnych, wytrzymałych, 20-kilogramowych workach. Pelet cieszy się bardzo dużą popularnością wśród Klientów. Dzieje się tak między innymi ze względu na jego wysoką wydajność oraz nieszkodliwy wpływ na środowisko naturalne. Należy zaznaczyć, że pelet jest najczystszym paliwem na świecie!

wartość energetyczna 18,6 GJ/t

Klienci, którym zależy na ekologicznych rozwiązaniach, mogą stosować opał krótki i pozostałe, ekologiczne odpady drzewne w postaci trocin, czy kory według własnego uznania.

Łąccy-Kołczygłowy Sp. z o.o.
ul. Słupska 60
77-140 Kołczygłowy

Tel.: +48 59 821 39 50
Fax: +48 59 821 39 59
e-mail: laccy@laccy.pl
DZIAŁ HANDLOWY
DORADCY PODŁOGI KRAJ
2013 - Łąccy-Kołczygłowy Sp. z o.o.
projekt: rio creativo